شرایط و قوانین

سلام

ممنون که تیم‌شیم را انتخاب کرده‌اید. همان‌طور که می‌دانید در تیم‌شیم می‌توانید با چند کلیک و به‌سادگی بیمه‌نامه‌ مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. ولی فراموش نکنید که هر بیمه‌نامه‌ای یک قراردادِ قانونی است که شما با خریدش، موافقیت خود را با شرایط آن اعلام کرده‌اید. پس پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی و استفاده بهتر از خدمات تیم‌شیم و بیمه‌نامه‌ خود موارد زیر را مطالعه کنید.


مقدمه

ثبت‌نام و استفاده از خدمات ارائه‌شده در وب‌سایت تیم‌شیم به معنای آگاهی از شرایط و قوانین تیم‌شیم و پذیرفتن آن است. کلیه اصول، فرایندها و خدمات ارائه‌شده در تیم‌شیم، تابع شرایط و قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از مصرف‌کننده و قوانین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی است. بنابراین کاربر موظف و ملزم به رعایت قوانین و مقررات وب‌سایت به‌عنوان یک قرارداد است.


تعاریف و اصطلاحات

کاربر یا بیمه‌گذار: کاربر یا بیمه‌گذار به هر شخص حقیقی یا حقوقی گفته می‌شود که با اطلاعات شخصی خود، نسبت به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات تیم‌شیم اقدام می‌کند. شخصی که در سامانه تیم‌شیم با استفاده از اطلاعات خود نسبت به ثبت سفارش، خرید یا دریافت خدمات برای شخص سومی می‌کند نیز از طرف تیم‌شیم به عنوان کاربر شناخته شده و ملزم به رعایت تمامی قوانین حاکم بین تیم‌شیم و کاربر است. در این حالت منافع، نتایج و امتیازات تعریف‌شده در سیستم، متعلق به شخص سفارش‌دهنده است و نه شخص سوم.

بیمه‌گر: بیمه‌گر شخصی حقوقی است که برای ارائه خدمات و محصولات بیمه‌ای، دارای مجوز رسمی از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه‌گذار، تعهد جبران خسارات و یا پرداخت غرامات ناشی از حوادث احتمالی را طبق شرايط مقرر در بيمه‌نامه به عهده می‌گيرد.

نماینده بیمه: تمامی رابطان شرکت‌های بیمه طرف قرارداد با تیم‌شیم که اصالت و اعتبار فعالیتشان از طرف شرکت‌های بیمه فعالِ تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بر اساس قوانین و مقررات بیمه، مورد تأیید قرار گرفته است.


محصولات تیم‌شیم

در حال حاضر، بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه درمان انفرادی، بیمه درمان گروهی و بیمه عمر از جمله محصولاتی است که در وب‌سایت تیم شیم ارائه می‌شود. در تمامی این موارد، آنچه که کاربر از تیم‌شیم دریافت می‌کند، خدمات مدیریت بیمه و خرید بیمه‌نامه است و هیچ گونه کالای فیزیکی که ماهیت فیزیکی آن دارای ارزش باشد در تیم‌شیم فروخته نمی‌شود. کلیه بیمه‌های قابل فروش در تیم‌شیم با توجه به درخواست کاربر توسط نمایندگان/شرکت‌های بیمه مورد تأیید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر و برای کاربران مطابق با آدرس ثبت‌شده ارسال می‌شود.


قیمت بیمه‌نامه

تمامی قیمت‌های ارائه شده در وب‌سایت تیم‌شیم از طرف نمایندگان/شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود و تیم‌شیم هیچ گونه دخل و تصرفی در قیمت‌ها ندارد. هر گونه تغییر و تخفیف در این قیمت‌ها به شکل مستمر در وب‌سایت تیم‌شیم به‌روز و درج می‌شود.


حریم شخصی

تیم‌شیم متعهد است از حریم شخصی کاربران محافظت نماید و از مدرن‌ترین فناوری‌های روز دنیا برای افزایش امنیت و نگهداری اطلاعات کاربرانش استفاده می‌کند.


حقوق مالکیت معنوی

تمامی حقوق و امتیازات این وب‌سایت متعلق به کارگزاری رسمی «توسعه راهکارهای نوآور ارزش» بوده و هرگونه استفاده از محتواهای متنی و بصری این وب‌سایت، پیگرد قانونی دارد.


ارسال سفارش

امکان ثبت سفارش در تیم‌شیم،‌ در تمامی روزهای هفته و تمامی ساعات شبانه‌روز فراهم است. کارشناسان تیم‌شیم نیز جهت پشتیبانی و پیگیری سفارش‌ها، در تمامی روزهای کاری از ساعت 8 صبح الی 17 بعدازظهر پاسخگوی مشتریان خواهند بود. چنانچه درخواست کاربر به هر عنوان عملی نباشد، تیم‌شیم ملزم است در اولین روز کاری بعد از ارسال درخواست توسط کاربر او را مطلع سازد و در اولین فرصت ممکن، نسبت به بازگرداندن وجه پرداختی کاربر اقدام می‌نماید. در بیمه‌های بدنه صدور بیمه‌نامه منوط به بازدید از خودرو است. در این موارد طبیعتاً صدور بیمه‌نامه پس از بازدید و کارشناسی صورت می‌گیرد و ثبت درخواست از سایت تیم‌شیم در موارد فوق به هیچ عنوان به منزله صادر شدن بیمه‌نامه نیست. در موارد مذکور ممکن است لازم باشد پس از کارشناسی تغییراتی در درخواست ارائه شده ایجاد شود که قبل از نهایی شدن به اطلاع کاربر می‌رسد و در نهایت پس از طی مراحل فوق امکان صدور بیمه‌نامه ممکن می‌شود. کاربر موظف است در هنگام ثبت درخواست خرید با آگاهی کامل و اطلاع از شرایط بیمه‌نامه درخواستی خود اطلاعات مورد نیاز جهت خرید بیمه‌نامه جدید را به دقت وارد نماید و در هنگام دریافت بیمه‌نامه جدید نسبت به تحویل بیمه‌نامه قبلی اقدام نماید. چنانچه اطلاعات ارسالی توسط کاربر دارای هر گونه ایرادی باشد یا در هنگام دریافت بیمه‌نامه جدید، بیمه‌نامه قبلی تحویل نگردد، درخواست خرید کاربر غیر معتبر بوده و تیم‌شیم حق پیگیری جهت جبران ضرر و زیان احتمالی را برای خود محفوظ می‌داند. بدیهی است، در صورت نبود شرایط ذکرشده، بیمه‌نامه تحویل داده نمی‌شود. لازم به ذکر است اگر بیمه‌نامه فعلی بیمه‌گذار دارای الحاقیه باشد، کاربر ملزم به ورود اطلاعات الحاقیه بوده و در مواردی که می‌بایست تصویر بیمه‌نامه در وب‌سایت بارگذاری شود، تصویر الحاقیه نیز به همراه بیمه‌نامه بارگذاری گردد. کاربر می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای دریافت سفارش خود وارد نماید و در این صورت تحویل‌گیرنده هنگام دریافت می‌بایست کارت شناسایی ارائه کند. تمامی بیمه‌نامه‌های صادرشده در تیم‌شیم، کاملاً مطابق با درخواست کاربر صادر می‌شود. تمام مواردی که کاربر در هنگام خرید در سامانه‌های تیم‌شیم وارد می‌نماید، از جمله سابقه عدم خسارت، سطح پوشش‌های مالی و جانی مورد درخواست، پوشش‌های جانبی تکمیلی بیمه‌نامه و دیگر موارد انتخابی، به عنوان درخواست قطعی کاربر تلقی‌شده و تمام مسئولیت ناشی از انتخاب‌های انجام شده بر عهده کاربر است. برای نهایی نمودن سفارش، کاربر موظف است تا مبلغ بیمه‌نامه را از طریق درگاه پرداخت درون وب‌سایت به صورت آنلاین پرداخت نماید. چنانچه امکان پرداخت پس از بازدید وجود داشته باشد، در هنگام ثبت درخواست به اطلاع کاربر می‌رسد و در این صورت نهایی نمودن درخواست منوط به پرداخت آنلاین نیست. تحویل سفارش در مکان‌هایی که دارای آدرس قابل استناد نیست، همانند اماکن عمومی، امکان‌پذیر نیست؛ به استثنای افرادی که به صورت ثابت در آن محل مشغول فعالیت رسمی هستند. (برای مثال کارکنان پایانه‌های عمومی). در صورت استفاده از هر یک از خدمات تیم‌شیم، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب کاربری و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد بر عهده کاربران است.


انصراف از خرید

کاربر می‌تواند در هر مرحله پیش از پرداخت مبلغ بیمه‌نامه، از خرید خود انصراف دهد. اگر درخواست انصراف پس از پرداخت مبلغ بیمه از طرف کاربر اعلام شود و بیمه درخواستی کاربر هنوز صادر نشده باشد، تیم‌شیم موظف است تمامی مبالغ پرداختی را به کاربر برگرداند. در صورتی که بیمه درخواستی کاربر صادر شده باشد، بازگشت وجه منوط به قبول شرکت بیمه جهت فسخ بیمه‌نامه خواهد بود که پس از کسر خسارت احتمالی، پرداخت می‌گردد. در غیر این صورت بازگرداندن وجه ممکن نیست.

همچنین کاربر باید درنظر داشته باشد که می‌تواند در هر لحظه از حساب کاربری خود خارج شود یا اپلیکیشن تیم‌شیم را از روی دستگاه خود حذف نماید اما این کار به‌منزله انصراف از همکاری با تیم‌شیم نیست. برای خاتمه‌ همکاری کاربر باید درخواست خود را از طریق ایمیل به پشتیبانی تیم‌شیم اعلام نماید. تیم‌شیم سعی می‌کند، در تمام حالت نسبت به ارائه‌ خدمات مطلوب به کاربر جهت حفظ همکاری اقدام نماید ولی در صورت درخواست کاربر نسبت به حذف اطلاعات کاربر و قطع همکاری اقدام خواهد نمود. لازم به ذکر است استفاده از خدمات تیم‌شیم هیچ محدودیتی برای کاربر جهت استفاده از خدمات بیمه‌ای یا سامانه‌های مشابه شرکت‌ها یا اشخاص دیگر ایجاد نمی‌کند.


محدوده جغرافیایی ارائه خدمات

در حال حاضر، تیم‌شیم خدمات خود را در تهران ارائه می‌دهد.


راه‌های ارتباطی

کاربر می‌تواند سفارش خود را به صورت اینترنتی ثبت کند. این ارتباط از کانال‌های الکترونیکی انجام می‌شود و کاربر موافقت می‌کند که پاسخ درخواست خود را نیز به صورت الکترونیکی دریافت نماید. آدرس و شماره تلفن و ایمیل اعلامی از طرف کاربر، تنها کانال رسمی ارتباط با کاربر است و تمامی ارتباطات تیم‌شیم با کاربر از طریق آن‌ها صورت می‌پذیرد. مسیرهای ارتباطی رسمی با پشتیبانی‌های تیم‌شیم از جمله شماره تلفن، سامانه پیامکی، ایمیل یا کانال‌های ارتباطی شبکه‌های مجازی در قسمت تماس با ما درج شده و تیم‌شیم فقط از طریق این سامانه‌ها با کاربر در ارتباط است. هر گونه تماس با کاربر، تحت نام تیم‌شیم از طریق دیگر موارد سوء استفاده از نام تیم‌شیم محسوب شده و موجب پیگرد قانونی است.

تیم شیم | خرید آنلاین بیمه