خرید اینترنتی بیمه بدنه

مشخصات خودرو

خرید اینترنتی بیمه بدنه
تیم شیم | خرید آنلاین بیمه

برای این که یک خرید اینترنتی بیمه بدنه مطمئن داشته باشید،
ابتدا باید با مفاهیم و اصول بیمه بدنه آشنایی داشته باشید.

بیمه بدنه


در واقع در بیمه بدنه شما ماشینتان را بیمه می کنید که اگر اتفاقی برای آن افتاد، شرکت بیمه هزینه اش را بدهد. برای این که بدانید چه اتفاقات و خساراتی را بیمه بدنه پوشش می دهد با ما همراه باشید.

آشنایی با اصطلاحات در خرید اینترنتی بیمه بدنه خودرو


بیمه گر: همان شرکت بیمه ای است که خسارات واردشده به ماشین های بیمه شده را جبران می کند، .یا هزینه آن را به صاحب ماشین می دهد

بیمه گزار: کسی است که پس از آشنایی با بیمه بدنه، این بیمه را برای ماشین خود می خرد که بتواند پس از این به راحتی رانندگی کند و نسبت به هزینه های حوادث احتمالی برای ماشین خود نگران نباشد .این شخص می تواند حقیقی یا حقوقی باشد یا اینکه کسی باشد که از طرف مالک ماشین این بیمه نامه را امضا کند

ذینفع: همانطور که از نام متوجه شدید کسی است که به او سودی می رسد. در بیمه بدنه به کسی که اسم او در بیمه نامه به عنوان دریافت کننده هزینه خسارات نوشته است ذینفع می گویند

حق بیمه: مبلغی است که شما برای خرید بیمه بدنه ماشینتان باید بپردازید. میزان این مبلغ از طرف بیمه مرکزی مشخص شده است و شما آنچه در بیمه نامه نوشته شده را باید بپردازید.

موضوع بیمه: یعنی همان چیزی که برای آن بیمه می خرید که در بیمه بدنه به ماشینتان موضوع بیمه گفته می شود. زیرا شما ماشینتان را بیمه می کنید.

فرانشیز: با اینکه به نظر اصطلاح سخت و بیگانه ای به نظر می رسد اما خیلی آسان است. در واقع در بیمه بدنه بخشی از هزینه خسارت که بیشتر از سقف –

پوشش های خرید اینترنتی بیمه بدنه خودرو


دقیقاً هزینه چه خساراتی را می توانید از شرکت بیمه بدنه بگیرید. در خرید اینترنتی بیمه بدنه هزینه خساراتی ناشی از حوادث طبیعی مثل زلزله، صاعقه، آتش سوزی و غیره را برعهده می گیرد. همچنین اگر ماشینتان به طور کلی دزدیده شده و در حین نجات آسیب دیده باشد، هزینه جبران این آسیب را بیمه بدنه می دهد. در صورت برخورد با خودروی دیگر، یا دیگر اجسام (چه ثابت باشند و چه در حال حرکت) نیز، هزینه تعمیر خودروی شما را بیمه خواهد داد

پوشش های بیمه بدنه خودرو شامل موارد زیر می شوند:

 • 1. تصادف و برخورد دو خودرو یا هر وسیله نقلیه به یکدیگر
 • 2. تصادف و برخورد با جسم ثابت یا متحرک، یعنی برخورد اشیاء به ماشین. فرقی نمی کند ماشین پارک (ساکن) یا در حال حرکت باشد
 • 3. واژگون شدن و یا چپ کردن خودرو و همچنین سقوط ماشین
 • 4. آتش سوزی ناشی از صاعقه و انفجار

موارد خارج از پوشش بیمه بدنه خودرو


بعضی افراد فکر می کنند اگر بیمه بدنه برای ماشین خود بخرند هر اتفاقی که برای آن بیافتد، هزینه آن را از این بیمه می گیرند. حتی گاهی عمداً آسیب هایی به ماشین خود وارد می کنند که بتوانند پولی از بیمه بدنه بابت آن دریافت کنند. ما به این دسته از افراد می گوییم که بسیاری از موارد که در بین خسارات مورد قبول این بیمه ذکر نشده اند را بیمه بدنه تحت پوشش قرار نمی دهد.

موارد خارج از پوشش شامل موارد زیر می شوند:

 • 1. آسیب ماشین در جنگ، شورش، اعتراض و اعتصاب های خیابانی و محلی رخ دهند
 • 2. کلیه خسارات ناشی از انفجار هسته ای
 • 3. خسارات ایجادشده در شرایطی که راننده ماشین، نوشیدنی های الکلی و یا مواد مخدر و روان گردان مصرف کرده باشد
 • 4. هر گونه آسیبی که به شکل عمدی توسط راننده یا بیمه گذار و ذینفع به خودرو وارد شده باشد
 • 5. آسیب به سیستم الکترونیکی ماشین به خاطر استفاده نادرست از آن
 • 6. آسیب وارد شده به ماشین به دلیل حمل بار بیش از حد توان آن

پوشش های اضافی بیمه بدنه خودرو چه مواردی را شامل می شود؟


برخلاف پوشش های اصلی که در تمام حق بیمه نامه های بدنه خودرو مشترک و مشابه است، پوشش های اضافی تفاوت هایی در جزئیات دارند. به طور کلی مهم ترین موارد پوشش های اضافی بیمه بدنه خودرو عبارتند از:

پوشش دزدیده شدن و سرقت وسایل و قطعات ماشین

قطعات مختلف خودروی شما، از رادیوضبط گرفته تا آینه جزئی از این پوشش هستند. هم وسایل فابریک (قطعاتی که در زمان خرید خودرو از کارخانه بر روی ماشین نصب بودند) و هم غیر فابریک (قطعات و وسایلی که خود مالک خودرو خریداری کرده و نصب کرده است) می توانند زیرمجموعه این پوشش قرار بگیرند. البته شرکت های مختلف بیمه، جزئیات و موارد متفاوتی را در لیست پوشش های سرقت جزئی قطعات خودرو لحاظ می کنند.

پوشش هزینه ایاب و ذهاب

گاهی خسارتی به ماشین شما وارد می شود که به موجب آن برای مدتی امکان استفاده از آن را ندارید. ماشینتان باید برای مدتی در تعمیرگاه بماند و شما باید مبلغی را برای کرایه رفت وآمدهای روزانه تان هزینه کنید. این پوشش اضافی، خسارت شما را جبران می کند. این مبلغ به صورت روزانه به عنوان هزینه رفت وآمد شما تعیین می شود (سرقت و خسارت کلی جزء پوشش هزینه ایاب و ذهاب محسوب نمی شوند).

پوشش شکستن شیشه

اگر شیشه ماشین شما به علتی غیر از خطرات اصلی آسیب ببیند، با برخورداری از این پوشش، خسارت شما جبران می شود. پس اگر شیشه خودروتان به دلیلی مثل تغییر دما دچار شکستگی شد، نگرانی ای بابت تأمین هزینه آن نداشته باشید.

پوشش نوسانات قیمت

شاید به این فکر کرده باشید که افزایش شدید و گاه وبی گاه تورم و تغییر سریع قیمت خودرو، آیا تأثیری بر روی برآورد هزینه های خسارت از سوی کارشناسان بیمه خواهد داشت؟ پاسخ بله است. اگر در زمانی که شما خودروی خود را بیمه می کنید، قیمت آن سی میلیون تومان باشد و در زمان قراردادتان، قیمت آن به پنجاه میلیون برسد و بعد خودروی شما دچار حادثه شود، معیار برآورد خسارت قیمت ابتدایی آن خواهد بود. پس اگر خواستید، این افزایش قیمت خودرو زیانی در جبران خسارت های شما ایجاد نکند، در خرید اینترنتی بیمه بدنه خودرو، این پوشش را مدنظر داشته باشید.

پوشش بلایای طبیعی

همان طور که می دانید کشور ما در جغرافیای حادثه خیزی از نظر بلایای طبیعی واقع شده است. مناطق زیادی در نزدیکی گسل های مستعد زلزله و مناطق دیگری معمولاً به صورت فصلی درگیر سیل و طوفان می شوند. این پوشش اضافی برای جبران خسارت های ناشی از این بلایا (سیل، آتشفشان، زلزله و …) است.

پوشش رنگ، مواد شیمیایی و اسید پاشی

شاید با خودتان فکر کنید احتمال اینکه اسید و مواد شیمیایی بر روی ماشین شما بریزد، خیلی کم است. آن قدر کم که نیازی به این پوشش ندارید. اجازه بدهید جور دیگری به قضیه نگاه کنیم. فرض کنید ماشینتان را کنار یک آپارتمان پارک کرده اید. یکی از ساکنین خانه، از ماده شوینده حاوی اسید یا باز برای شستشوی حمام یا سرویس بهداشتی منزلش استفاده کرده است. به دلیل سوراخ بودن لوله ناودانی مقداری از این مواد بر روی ماشین شما می ریزد. می بینید؟ گاهی حادثه در جایی رخ می دهد که حتی فکرش را هم نمی کردیم.

پوشش ترانزیت و جابجایی خودرو

این پوشش حوادث و خسارت هایی را پوشش می دهد که در خارج از کشور برای ماشین شما رخ می دهند. پس اگر از جمله افرادی هستید که در سفر به کشورهای همسایه دوست دارید، پشت فرمان ماشین خود بنشینید؛ حتماً به خرید این پوشش اضافی جدا از خرید اینترنتی بیمه خودرو خود فکر کنید. اکثر شرکت های بیمه تمامی مواردی را که در بالا به آن ها اشاره شد، پوشش می دهند. برخی پوشش های دیگر هم هستند که تنها تعدادی از شرکت های بیمه آن را ارائه می دهند. برای مثال مواردی مثل:

 • –کشیده شدن میخ بر روی بیمه بدنه ماشین
 • – افت قیمت ماشین
 • – حذف فرانشیز

طبیعتاً با انتخاب هر یک از پوشش های اضافی بیمه بدنه، مبلغی به میزان حق بیمه شما اضافه می شود. در عوض اما آرامش و آسودگی خاطر بیشتری خواهید داشت.

بهترین بیمه بدنه ماشین کدام است؟


مقدار فروشی که یک شرکت دارد، توانگری مالی آن، پوششی که ارائه می کند، تخفیفاتی که در نظر می گیرد و درصد فرانشیزی که کسر می کند در خسارت ها، از جمله مواردی هستند که با بررسی آن ها می شود گفت کدام شرکت بیمه، بهترین بیمه بدنه را ارائه می کند.

اول | مقدار فروش بیمه نامه در تشخیص بهترین بیمه بدنه

تعداد بیمه ای که یک شرکت در طی ۱ سال بتواند بفروشد درواقع نشان دهنده سهمی است که از بازار بیمه کشور به خود اختصاص داده و ملاک بسیار مناسبی است برای اینکه بگوییم بهترین بیمه بدنه ماشین را باید از آن خریداری کنید. سال ۹۸، بیمه مرکزی آماری را اعلام کرده در ارتباط با این موضوع که با بررسی آن می توانید اطلاعات بسیار خوبی را کسب کنید:

شرکت سهم بازار تعداد بیمه‌نامه صادرشده
ایران ۶١/۴۴ درصد ١،۶٢۸،١۶٣ بیمه نامه
آسیا ٣١/١٣ درصد ۴۸۶،٣۸٢ بیمه نامه
پارسیان ۷ درصد ٢۵۵،۵۶٣ بیمه نامه
البرز ٢١/۶ درصد ٢۶۶،۷٢١ بیمه نامه
دانا ۹٣/۵ درصد ٢١۶،٣٣١ بیمه نامه
معلم ۵/۴ درصد ١۶۴،٢۸٣ بیمه نامه
پاسارگاد ۵٢/٢ درصد ۹١،۹۰١ بیمه نامه
سامان ۷۸ درصد ٢۸،۵۴۶ بیمه نامه

نتیجه:
همان طور که می بینید بیمه بدنه ایران، آسیا و پارسیان بیش ترین مقدار فروش بیمه نامه را دارند و این یعنی تا حد زیادی می توانید به آن ها برای خرید بیمه بدنه ماشین خود اعتماد کنید.

دوم | توانگری مالی

توانگری مالی یعنی شرکت بیمه طرف حساب با شما چقدر در پرداخت خسارات می تواند موفق عمل کند. در ادامه آمار توانگری مالی شرکت ها را مورد بررسی قرار داده ایم. سطح یک یعنی توانگری بالا و سطح چهار هم یعنی اوضاع خیلی وخیم است.

شرکت توانگری مالی
سامان یک
پاسارگاد یک
دانا یک
آسیا یک
البرز یک
پارسیان یک
معلم دو
ایران یک

سوم | کسر فرانشیز

هر شرکت بیمه ای که با شما طرف حساب باشد، هزینه ای را به عنوان فرانشیز از مقدار خسارت قابل پرداخت کم می کند. برخی از پوشش های اضافی که خریداری می کنید هم درصدی به عنوان فرانشیز کم می کنند. پس اگر به دنبال ارزان ترین شرکت بیمه هستید تا از آن بیمه بدنه تهیه کنید، حواستان به مقدار فرانشیز آن باشد. مثلاً بیمه بدنه آسیا برای پوشش سرقت خود چیزی نزدیک به ۲۰% به عنوان فرانشیز در نظر می گیرد. فرانشیز بلایای طبیعی شرکت بیمه سامان، ۱۰% است و بیمه پارسیان همین پوشش را با ۳۰% فرانشیز ارائه می کند.

چهارم | کدامشان راحت تر بیمه نامه صادر می کنند؟

اینجا سال تولید ماشینتان مهم می شود. اگر خیلی از سال تولید ماشینتان گذشته باشد، صدور بیمه نامه برایتان محدودیت هایی خواهد داشت یا گاهی اوقات حتی بیمه نامه ای برای شما صادر نمی شود. مثلاً بیمه ایران، ماشین هایی که سنشان بالاتر از ۱۰ سال باشد را با قیمتی بیشتر بیمه می کند و بیمه پاسارگاد هم ماشین ۲۰ سال به بالا را اصلاً بیمه نمی کند.

پنجم | کدامشان بهتر خسارت پرداخت می کند؟

پرداخت خسارت نسبت مستقیمی با تعداد نمایندگی ها و مراکزی دارد که یک شرکت بیمه دارا می باشد. برای چنین چیزی جدولی طراحی کرده ایم که تعداد نمایندگی های هر کدام از این شرکت ها را نشان می دهد و هر کدام که بیشتر باشد احتمالاً پرداخت خسارتشان نیز با سرعت عمل بیشتری انجام می شود:

شرکت تعداد نمایندگی ها
ملت ٢١١
ایران ١۹٢
آسیا ۷۹
دانا ۷۸
پاسارگاد ۶٢
پارسیان ۶۰
البرز ۵۴
سامان ٢۸

نتیجه: همان طور که می بینید اینجا هم اسم دو شرکت بیمه ملت و ایران به چشم می خورد و با اختلاف نسبتاً زیادی از دیگر رقبا مراکز و نمایندگی خود را در سطح کشور گسترده اند.

قیمت بیمه بدنه را چطور تعیین می کنند؟


برای این که تعیین شود شما برای خرید بیمه بدنه ماشینتان چقدر باید بپردازید، مواردی در نظر گرفته می شود تا قیمت نهایی استخراج شود و به شما برسد. این عوامل تعیین کننده به دو دسته اصلی تقسیم شده که شامل مشخصات ماشین و پوشش هایی که می خواهید داشته باشید، می شود. منظور از مشخصات ماشینتان، نوع خودرویی که دارید، مدل آن، سالی که ساخته شده و ارزشی که هم اکنون دارد، می باشد. همه این موارد در تعیین قیمت بیمه بدنه مؤثر هستند و حالا به این عوامل تعیین کننده و مهم، پوشش های اضافی ای که احیاناً درخواست کنید را هم بیفزایید، آن وقت قیمت بیمه بدنه ماشینتان به دست می آید. برخی پوشش های اضافی قیمت بیشتری دارند و برخی دیگر تأثیر کمتری روی قیمت بیمه بدنه می گذارند و این بستگی به شما دارد که از تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه برخوردار باشید یا نه. اگر برخوردار باشید که خیلی به نفعتان خواهد بود.

استعلام قیمت بیمه بدنه آنلاین را به چه صورتی می توان انجام داد؟


چه معیارهایی برایتان مهم است؟ سطح توانگری مالی شرکت بیمه طرف حسابتان چقدر مهم است؟ اعتبار و سابقه کار چطور؟ این که چه تعداد مراکز و نمایندگی در سطح کشور دارد، تأثیری روی تصمیمتان می گذارد؟ امکان پرداخت خسارت به صورت سیار چطور؟ همه این ها مواردی هستند که باید هنگام خرید بیمه بدنه در نظر داشته باشید. قبل از همه آن ها با توجه به شرایط اقتصادی وخیم پیش آمده احتمالاً همه معیارها معطوف به قیمت بیمه بدنه خواهد بود. پس لازم است کافی است به بالای همین صفحه مراجعه کنید.. سپس می توانید با وارد کردن مشخصات لازم، قیمت بیمه بدنه ماشین مورد نظرتان را استعلام کنید و با چند کلیک ساده، بیمه بدنه خودتان را خریداری کنید. برای این که خیلی وقتتان تلف نشود، همه این کارها را اینترنتی کرده ایم. فراموش نکنید، تیم¬شیم هوایتان را دارد.

از ارزانترین بیمه بدنه خودرو هم اطلاعاتی هست؟


بله. اگر به دنبال ارزان ترین بیمه بدنه خودرو هستید، اولین اقدامی که باید بکنید این است که تقریباً هیچ پوشش اضافه ای انتخاب نکنید. البته به جز این مورد می توانید سراغ شرکتی بروید که تخفیف بسیار زیادی هم می دهد. این تخفیف جدای از تخفیف عدم خسارتی است که خود شما دارید. در ادامه برایتان بیمه بدنه خودرو تیبا صندوق دار که سال ساخت آن ۱۳۹۶ بوده را بررسی کرده ایم. اگر نگاهی به جدول زیر بیندازید، می توانید ارزان ترین بیمه بدنه خودرو و گران ترین آن را ببینید و مقایسه کنید:

شرکت قیمت بیمه نامه
تعاون ۶۴۰،۰۰۰ تومان
دانا ۶۴۹،۰۰۰ تومان
آسیا ۶۸۶،۰۰۰ تومان
کوثر ۶۸۸،۰۰۰ تومان
ما ۷٣۹،۰۰۰ تومان
البرز ۷۸٢،۰۰۰ تومان
رازی ۸٣۰،۰۰۰ تومان
ایران ۸۷۵،۰۰۰ تومان
پاسارگاد ١،١٣۰،۰۰۰ تومان
تیبا صندوق دار (سال ساخت ١٣۹۶)

انواع تخفیف بیمه بدنه خودرو


در هنگام خرید یا تمدید بیمه بدنه خودرو می توانید از انواع تخفیفاتی بهره ببرید که به تفصیل به آنها می پردازیم:

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه (سردمدار تخفیف ها)

داشتن سابقه بیمه بدنه و همچنین نداشتن سابقه تصادف و استفاده از بیمه نامه، یکی از راه های دریافت تخفیف بیمه بدنه به شمار می رود. درواقع اگر شما بیمه بدنه داشته باشید و یک سال بدون حادثه به زندگی تان بپردازید و از آن استفاده ای نکنید، درصدی تخفیف برای تمدید بیمه نامه سال بعدتان خواهید گرفت. همان طور اگر این یک سال برسد به دو سال، مقدار تخفیف افزایش پیدا می کند و همین طور بالاتر می رود. بهتر است نگاهی به جدول زیر بیندازید تا از میزان تخفیف ها باخبر شوید:

تعداد سال تخفیف
١ سال ٢۵ درصد
٢ سال ٣۵ درصد
٣ سال ۴۵ درصد
۴ سال یا بیشتر ۶۰ درصد

تخفیف بیمه بدنه ماشین صفر

خب، اگر ماشینتان را صفر خریداری کرده باشید، شرکت های بیمه برای شما تخفیفی در نظر می گیرند که مقدار آن بسته به شرکت بیمه گر، متفاوت است. تعریف خودروی صفر را هم که احتمالاً بدانید ولی از نظر شرکت بیمه ماشینی که از تحویل آن از کارخانه، ۳ ماه نگذشته باشد، می شود ماشین صفر.

تخفیف گروهی بیمه بدنه

برخی شرکت های بیمه، امکانی برای بیمه گذارانشان تعریف می کنند تحت عنوان تخفیف گروهی که مربوط سازمان ها و برخی مشاغل است. درواقع اگر بخواهید لیست مشاغل را بدانید، بهتر است نگاهی به موارد زیر بیندازید:

 • * اعضای هیئت علمی
 • * اعضای نظام مهندسی
 • * ایثارگران
 • * اعضای نظام پزشکی
 • * برخی خودروسازان
 • * قضات و اعضای کانون وکلا

تخفیف بیمه بدنه ماشین برای کسانی که در بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت دارند!

خب، اینجا هم باز صحبتمان درباره برخی شرکت های بیمه است که اگر سابقه عدم خسارت در بیمه شخص ثالث داشته باشید، حین خرید بیمه بدنه برایتان تخفیف هایی در نظر می گیرند. از جمله شرکت هایی که این تخفیف ها را دارند می توان به بیمه بدنه پارسیان، بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه رازی و بیمه بدنه آسیا اشاره کرد. البته شرایط تخفیف به صورتی است که جفت بیمه نامه ها به نام یک نفر باشد. در آن صورت امکان بهره بردن از آن وجود خواهد داشت.

تخفیف بیمه بدنه ماشین های وارداتی

اگر ماشینتان را از کشورهای دیگر وارد کرده باشید، برای خرید بیمه بدنه آن، تخفیف خواهید گرفت. البته این در حالی است که عمر ماشین شما بیش از ۷ سال نباشد. مثلاً اگر امسال ۹۹ باشد، ماشین وارداتی شما نباید مربوط به سال ۹۲ به قبل شود. آن وقت امکان بهره بردن از تخفیف را نخواهید داشت. مقدار تخفیفی هم که احتمالاً برایتان در نظر گرفته می شود، بسته به شرکتی که با آن طرف هستید فرق خواهد کرد لذا نمی شود اشاره ای به درصدها کرد. بعضی شرکت ها هم صرفاً ماشین هایی را بیمه بدنه می کنند که ارزششان بالای ۱۰۰ میلیون تومان باشد که البته اکنون در این اوضاع اقتصادی، همین طور هم هست.

تخفیف بیمه بدنه مناطق آزاد

این هم که احتمالاً از تیترش مشخص باشد که تخفیفی است که فقط شامل ماشین هایی می شود که در مناطق آزاد رفت و آمد می کنند. در چنین مناطقی مثل انزلی، کیش و… برخی شرکت های بیمه تخفیف هایی را برای بیمه بدنه در نظر می گیرند.

تخفیف های مناسبتی بیمه بدنه

ایام مختلفی در تقویم ما وجود دارد که خوش است و مبارک. به همین مناسبت ها، شرکت های بیمه، تخفیف هایی را برای بیمه گذاران در نظر می گیرند تا آن ها بتوانند برای خرید بیمه بدنه اقدام کنند. از میان این مناسبت ها می توان به عید فطر و ۲۲ بهمن اشاره کرد. قطعاً این تخفیف ها ثابت نبوده و مقدار آن در سال های مختلف، متفاوت خواهد بود.

تخفیف بیمه بدنه برای کسانی که حساب بانکی بلند مدت دارند!

این تخفیف شامل حال کسانی می شود که بیمه بدنه شان را از شرکتی خریداری کرده اند که بانکی هم دارند. مثلاً بیمه پارسیان یا بیمه پاسارگاد. در چنین شرایطی بیمه گذارانی که حساب بانکی بلند مدت داشته باشند، می توانند از تخفیف هایی در هنگام خرید بیمه بدنه بهره مند شوند.

روش های پرداخت بیمه بدنه | بیمه بدنه اقساطی

شما در هنگام خرید بیمه بدنه هم می توانید این انتخاب را داشته باشید که به صورت یک جا حق بیمه خودتان را پرداخت کنید و هم بروید سراغ بیمه بدنه اقساطی. بله شما بیمه بدنه را هم می توانید به صورت اقساطی داشته باشید. با خرید بیمه بدنه قسطی این امکان را دارید که بخشی از پول حق بیمه تان را به صورت نقدی بدهید و باقی اش را قسط بندی کنید. حالا این که قسط بندی به چه شکلی است و چقدرش را ابتدا می گیرند بسته به شرکت های بیمه مختلف، متفاوت است. اما تا جایی که میدانید این طور است که ۵۰ درصد حق بیمه را ابتدا می گیرند و باقی آن را به صورت اقساط ۴ تا ۸ ماهه از شما خواهند گرفت.

پرداخت اقساط بیمه بدنه آنلاین


اول این را بگوییم که شما به صورت آنلاین می توانید بیمه بدنه اقساطی خریداری کنید. کافی است بعد از انتخاب شرکت بیمه مورد نظرتان در وب سایت خرید اینترنتی بیمه تیم¬شیم، روش قسطی را برای پرداخت انتخاب کنید. بعد از آن وقتی موعد پرداخت حق بیمه تان رسید، می توانید آن را پرداخت کنید. همه این کارها را به سرعت می توانید از طریق وب سایت تیم¬شیم انجام دهید و نیازی به مراجعه حضوری هم نیست. پس اگر در شرایط مالی خوبی به سر نمی برید یا ترجیح می دهید پولی که دارید را اولویت بندی کنید و برای چیزهایی خرج کنید که در حال حاضر برایتان از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، پیشنهاد می کنیم روش بیمه بدنه اقساطی را انتخاب کنید و به این صورت هم خیال خودتان را از بابت ماشینتان راحت می کنید و هم به اولویت های دیگرتان می رسید.

مراحل تمدید بیمه بدنه


با توجه به آنچه گفته شد اکنون شما ضرورت تمدید به موقع بیمه بدنه را درک کرده اید . اما برای تمدید بیمه بدنه دو روش وجود دارد:

تمدید حضوری بیمه بدنه

1- ابتدا شما باید مدارک مربوط به بیمه نامه و همچنین مدارک شخصی به نمایندگی بیمه ارائه دهید. 2- با توجه به این که هر سال شرایط بیمه نامه و در نتیجه نرخ حق بیمه و خسارات تحت پوشش تغییر می کند لذا قبل از اقدام به تمدید بیمه نامه حتما این شرایط را مطالعه نمایید. 3- نهایتا فرم مربوط به تمدید بیمه بدنه ار تکمیل کنید تا در اسرع وقت سند بیمه نامه برای شما ارسال گردد.

تمدید اینترنتی بیمه بدنه

شما می توانید تمدید بیمه بدنه را به صورت اینترنتی نیز انجام دهید. برای این منظور باید به سایت شرکت بیمه گر مراجعه کرده و تمامی مراحل فوق را به صورت اینترنتی انجام دهید.

روش های انتقال بیمه بدنه ماشین کدامند؟


فرد بیمه گذار این امکان را دارد تا برای انتقال بیمه بدنه یا تخفیف عدم خسارتی که برای آن دارد، اقدام کند. روش ها و شرایط انتقال بیمه بدنه ماشین وجود دارد شامل انتقال بیمه بدنه به صاحبی دیگر، انتقال بیمه بدنه ماشینی به ماشین دیگر، انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه به ماشینی دیگر یا انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه با تغییر شرکت بیمه می شود. هر کدام از این روش هایی که گفتیم، شرایط خاص خودشان را دارد.

یک: انتقال بیمه بدنه به فردی دیگر

به طور کلی و معمولی انتقال بیمه بدنه به فردی دیگر امکان پذیر نیست. اما در صورتی که فرد بیمه گذار شخصاً و کتباً بنویسد، می شود این کار را کرد. در این شرایط تخفیف عدم خسارت فرد به فرد دیگر منتقل نمی شود و فقط می شود از پوشش های موجود در بیمه بدنه استفاده کرد.

دو: انتقال بیمه بدنه ماشینی به ماشین دیگر

اگر در این اوضاع بروید ماشینی صفر کیلومتر بخرید، می توانید بیمه بدنه ای که در حال حاضر دارید را به ماشین جدید منتقل کنید و در عین حال تخفیف عدم خسارتتان را هم انتقال دهید. در این شرایط بیمه نامه پیشین شما به طور کلی باطل می شود و بیمه ای جدید متناسب با ماشین تازه ای که خریده اید، برایتان صادر می شود. یک نکته اینجا حائز اهمیت است و آن این است که برای انتقال بیمه بدنه ماشینی به ماشین دیگر باید هردو ماشین در یک طبقه بندی باشند. طبقه بندی ای که از آن حرف می زنیم به لحاظ تعداد سیلندر و مشخصات فنی است. مثلاً اگر بین دو خودروی پراید و پیکان چنین کاری بخواهد صورت بگیرد، شدنی است چرا که هر دوی شان ۴ سیلندر هستند اما اگر یکی از ماشین ها ماکسیما باشد، نمی شود چنین کاری کرد. اگر ماشین جدیدتان گران تر باشد، باید مبلغی را به عنوان مابه التفاوت بپردازید. برعکسش اتفاق بیفتد، شرکت بیمه گر مبلغی را به شما خواهد پرداخت.

سه: انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه به ماشینی دیگر

چنین کاری هم شدنی است. شما اگر ماشینی داشته باشید و هیچ خسارتی هم در طول سال هایی که آن را داشته اید، متحمل نشده باشید، می توانید در صورت خرید ماشین جدید این تخفیف های عدم خسارتتان را به ماشین جدید منتقل کنید.

چهار: انتقال تخفیف عدم خسارت با عوض کردن شرکت بیمه گر

دلایل زیادی ممکن است پیش بیاید که شما نخواهید همکاری تان را با شرکت بیمه گرتان ادامه دهید. هرگونه نارضایتی ای که پیش آمد و تصمیمتان برای تغییر شرکت بیمه گر جدی شد، به راحتی می توانید تخفیف عدم خسارتتان را منتقل کنید به شرکتی جدید. موعد بیمه نامه تان که رسید، به راحتی اقدام کنید و سراغ شرکت جدید بروید و تنها اتفاقی که بعد از آن رخ می دهد این است که کارشناسی از شرکت بیمه گر جدید برای ارزیابی ماشینتان می فرستند و درنهایت تخفیف عدم خسارتتان هم منتقل می شود.

مدارک انتقال بیمه بدنه ماشین مورد نیاز کدامند؟

سند ماشینی که خریده اید همراهتان باشد!
کارت ماشین یادتان نرود!
مدارک شناسایی شامل کارت ملی و شناسنامه!
بیمه نامه ماشین قبلی تان هم لازم است.

پرداخت اقساط بیمه بدنه آنلاین


الحاقیه بیمه در خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو گواهی مکملی است که در آن تغییرات تکمیلی مربوط به بیمه نامه نوشته می شود. مثلاً اگر شرایطی که در بیمه نامه نوشته شده یا قیمت خودرو تغییر کند، باید سراغ همان جایی بروید که بدنه خودروی تان را بیمه کرده اید و آن وقت مبلغی اضافی بپردازید تا الحاقیه بیمه بدنه به شما ارائه شود. اگر برای الحاقیه بیمه بدنه اقدام نکنید، خدای نکرده اگر مشکلی پیش بیاید، به دردسر می افتید. این دردسر مربوط به زمانی است که برای دریافت خسارت اقدام می کنید. بدبینانه اش این طور می شود که شرکت طرف قرارداد با شما قراردادش را فسخ می کند.

انواع الحاقیه بیمه بدنه خودرو

 • الحاقیه اصلاحی: این الحاقیه در صورتی به کارتان می آید که ماشین تان را عوض کرده باشید.
 • الحاقیه اضافی: این الحاقیه هم، همان طور که از نامش پیداست مربوط به شرایطی است که در آن مدت بیمه یا ارزش ماشین بیمه شده بیشتر شود.
 • الحاقیه برگشتی: این مورد برعکس مورد قبلی است با این تفاوت که باید جای بیشتر، «کمتر» بخوانید.
 • الحاقیه ابطالی: این الحاقیه مربوط به شرایطی است که دیگر از شرکت طرف قراردادتان خسته شده اید و می خواهید سراغ مورد بهتری بروید. از این طریق می توانید بیمه نامه تان را فسخ کنید.
 • الحاقیه به روزرسانی سرمایه: مورد آخر هم مربوط به شرایطی است که خدای نکرده خسارتی به ماشین شما وارد شود و آن وقت از بیمه بدنه برای پرداخت خسارت استفاده کرده باشید. بعد از تعمیر ماشین، دیگر تحت پوشش بیمه بدنه نخواهید بود مگر اینکه سراغ شرکت طرف قرارداد بروید و مبلغی اضافی به آن پرداخت کنید تا دوباره تحت پوشش قرار بگیرید.